Skoda Cruise (identiek aan RNS300)

Alles met betrekking tot
Audi, Seat, Skoda & Volkswagen navigatie
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Skoda Cruise (identiek aan RNS300)

Bericht door 914 »

Hallo allemaal (Gerritje in het bijzonder),

Ik heb op eBay een Skoda Cruise (vgl. RNS300) gescoord omdat mijn echtgenote een Fabia II besteld heeft en voor het geld dat de dealer voor een aftermarket-systeem vraagt kon ik vermoedelijk wel een Cruise (èn een RNS510 voor mijn Passat) bemachtigen. Dat is uitstekend gelukt. De Cruise komt uit een Octavia II (uit Oostenrijk) en heeft onderdeelnummer 1Z0 035 191.
Omdat die Fabia II nog gebouwd moest worden heb ik de Cruise enige tijd in mijn Passat (B6, aflevering 12-2005) ingebouwd gehad. Dat werkte uitstekend. Het enige probleem(pje) was dat de taalinstelling "automatisch" wijzigde naar de ingestelde taal van het MFD (MutiFunktionsDisplay). Als je daar "Engels" had ingesteld, begon de routedame de volgende keer Engels te "speaken" en koos je "Duits" op het MFD dan ging de routedame over op rap Duits. Ik heb daar op de site al het een en ander over gezien. Maar dat was het minste van alle (latere) problemen.
Voor de aflevering van de Fabia II had ik de Cruise aan de dealer gegeven en hem gevraagd dat ding in te bouwen. Hij heeft de GPS-antenne op (helaas niet onder) het dashboard direct onder de voorruit geplaatst, de auto is afgeleverd zonder radiosysteem, maar wel met 8 luidsprekers en dakantenne. Bij latere aflevering vetrelde de dealer me dat de Cruise aanvankelijk niet werkte, niet "aan" kon, en dat zijn werkplaats dus een paar modificaties aan de bedrading had gemaakt. Nu deed hij het tenminste en ging ie uit als je de sleutel eruit nam. Maar het aanzetten van de Cruise moest gewoon handmatig gebeuren. De radio werkt en de luidsprekers ook allemaal, maar het Maxi-DOT-display (zoals bij VW: MFD) neemt de navigatie niet over (wat wel het geval was in de Passat).
Na een paar kilometer rijden bleek al dat de navigatie ook overigens niet naar behoren werkte. Soms was de Cruise even "de weg kwijt", soms bleef hij voor een kruising staan, terwijl de auto toch werkelijk "de bocht om was" en dan vond het systeem kilometers later weer terug waar de auto zich bevond. Ik vermoed dat de achterwielen geen signaal geven aan de Cruise (CAN-busprobleem?).

Ik heb nu de VW-dealer gevraagd om de bedradingschema's van de B6-Passat op de Quad-lock en diezelfde vraag gesteld bij de Skoda-dealer voor de Fabia II. Misschien dat ik daar wijs uit kan worden. Maar misschien weet Gerritje uit mijn beschrijving zo al wat er aan de hand is. De Skoda dealer kijkt heel bergijpend, maar weet geen andere oplossing. Hij is wel heel eerlijk: "De importeur heeft er geen belang bij het probleem te helpen oplossen, want ze willen dat je de spullen bij hen koopt".

Met groet,
914

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

Voorzover mij bekend wordt de Skoda Fabia niet met een quadlock aansluiting afgeleverd als geen radio af fabriek is meebesteld. Daardoor mis je de noodzakelijk signalen om jouw RNS300 fatsoenlijk te laten functioneren.
Alwhowel een CAN adapter behoort tot de aansluitmogelijkheden, zal daardoor alleen een aantal sugnalen zoals speed, achteruitrijsignaal en de 12 volt worden doorgegeven aan de navi maar is communcicatie op een normale manier met de rest van de elektronicao gewoon onmogelijk. Ik betwijfel of je dit zomaar voor elkaar kunt krijgen want daar is zeer specialistische en hobbyisme voor nodig. Een garage zal daar niet snel aan beginnen.
Feitelijk zul je de hele CAN bus aansluiting ergens vandaan moeten toveren. Succes ermee!
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Cruise

Bericht door 914 »

Zo erg is het gelukkig niet, Gerritje, Er zit wel een Quad-lock in, maar of hij helemaal (goed) bekabeld is, moet nog uitgezocht worden. Maar je liet me wel even schrikken. :shock:
Ik doe twee foto's hierbij, één van de Skoda en één van de VW. Het lijkt in elk geval dat de CAN-aansluitingen van de Skoda wel bedraad zijn en alleen de telefoon mute niet. Bij de VW is die laatste wel aangesloten, maar er is ook nog een aparte telefoon-mute aangesloten.
Verder zit er aan de Fabia quad-lock een MP3 (vandaar die spaghetti op de achtergrond).

Morgen hoop ik meer van die aansluitingen te weten. Ik meld me wel weer.

Groet,
914
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

Zorg ervoor dat ze de bedrading origineel maken van de skoda want zo te zien is er mee gerommeld aan de AMP stekkers te zien. Daarna moet de radio aangemeld worden op de auto door een testkast (is dit al gebeurd?).

En de klacht die je omschrijft met wisselen van de taal heeft te maken met een instelling in het instrumentenpaneel.
Dit moet aangepast worden en dit doe je door met een testkast te gaan naar 17 instrumentenpaneel daarna kanaal aanpassing (10) en dan naar blok 4 en daar verander je de waarde in 0. Het is dan wel belangrijk dat je de taal van boardcomputer hierna niet meer wisselt.

Veel succes

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

Kijk daar hebben we wat aan!
Maar die taal hoeft niet meer gewisseld te worden nu de Cruisereeds in de Fabia zit. Het speelde in zijn Passat dacht ik. Maar dat doet niets af aan de waarde van aanwijzingen voor het intitialiseren/coderen.

Maar waarom is er in vredesnaam gerommeld in de bedrading bij een splinternieuwe auto waarbij je normaliter uitsluitend de (dus wel aanwezige) Quadlock alleen maar hoeft in te prikken?
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Nog niet helemaal geregeld

Bericht door 914 »

Mannen,

De dealer krijgt het niet (helemaal) voor elkaar. :oops: Zijn eigen diagnose is: "Er moet een regelapparaat voor gateway tussen, maar ik heb geen idee hoe dat aangesloten moet worden". Het enige dat hij me kon vertellen was de prijs: ca. 73 Euro. Hij is van goede wil, maar wordt niet wijzer gemaakt door "hogere machten".
Ik heb enkele stroomloopschema's van 'm gekregen. De auto lijkt "Uitgerust met fabrieksradio" (want de uitvoering "Radiovoorbereiding" kent deels heel andere bezetting op de Quadlock-pinnen) en ik tref als belangrijkste verschil tussen "Fabrieksradio" en "Radionavigatiesysteem" bij de laatste een "Interface voor navigatiesysteem" aan. Dat ding moet aan één zijde aan de vierkantjes 72 en 74 (wat dat ook moge zijn) en aan de andere kant naar de zwarte 8-polige stekker op de punten 9 en 10. De voeding komt van zekering 50 op zekeringblok B en verder moet er een massa aan, die afgetakt kan van de massa aan punt 12 van het zwarte blok.
Verder vermoed ik dat er voor het maxi-dot display het één en ander gewijzigd moet worden, maar als dat niet vanzelf gaat, kan het -denk of hoop ik- ook wel zonder. Dan mis je vermoedelijk alleen de verwijzing op het display.
Heeft één van jullie een idee (waar hoort dat gateway-ding te zitten, moeten er extra kabels voor getrokken, wat betekenen die vierkantjes, die in het niets lijken te verdwijnen)?

Ik besef me dat ik veel vraag, maar dit lijkt de enige plek waar antwoorden gevonden kunnen worden. :?

Groet,
914
VW-Porsche 914 natuurlijk enne ... 8)

VW CC 2013 met RNS315 en UP! Highline 2013 met Maps&More

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

vwgolf schreef:Zorg ervoor dat ze de bedrading origineel maken van de skoda want zo te zien is er mee gerommeld aan de AMP stekkers te zien. Daarna moet de radio aangemeld worden op de auto door een testkast (is dit al gebeurd?).
Is dit inmiddels al gebeurd?
Het is zeer belangrijk dat de bedrading in origineel staat wordt gebracht en dat de radio/navi wordt aangemeld via de testkast.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
darkbluewave
New Member
New Member
Berichten: 4
Lid geworden op: 19 mar 2008 12:06

cruise navigatie

Bericht door darkbluewave »

De bedrading is goed en de radio kan niet worden ingleerd op de boordcomputer hij kent hem niet 8)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Re: cruise navigatie

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

darkbluewave schreef:De bedrading is goed en de radio kan niet worden ingleerd op de boordcomputer hij kent hem niet 8)
Ik zie dat dit je eerste bijdrage is. Hoe kun je zo stellig zijn in deze uitspraak? Ken je de situatie van deze auto en de omstandigheden van dit probleem van nabij? Wil je beweren dat de bedrading af fabriek zo is geleverd?
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
darkbluewave
New Member
New Member
Berichten: 4
Lid geworden op: 19 mar 2008 12:06

Bericht door darkbluewave »

nee bedrading was anders, maar na deze omgeplugd te hebben hebben wij hem ook weer op de juiste manier aangesloten zoals het af fabriek was.
8)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

Ik begrijp echt niets van je bijdrage.
Ben jij nu wel of niet bezig geweest in deze auto van 914 en wat is jouw relatie hiermee?
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
darkbluewave
New Member
New Member
Berichten: 4
Lid geworden op: 19 mar 2008 12:06

Bericht door darkbluewave »

wij zijn de garage die hiermee bezig zijn :lol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

Alle respect dat je dit met droge ogen durft te bevestigen :oops:
Vertel dan ook eens hoe er daar zo'n ogenschijnlijke puinhoop is ontstaan en de reden voor dat ompluggen. Zonder verdere verklaring lijkt me dit niet echt een reclame voor het bedrijf. Ook de beweringen dat er een apparaat tussen zou moeten wekken namelijk geen bijster professionele indruk.
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
darkbluewave
New Member
New Member
Berichten: 4
Lid geworden op: 19 mar 2008 12:06

Bericht door darkbluewave »

als je via deze weg je gal wil spugen ghetuigt me dit niet van klasse, dus bij deze weerhoud ik me vanaf nu dus ook van verder commentaar 8)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
Gerritje - In Memoriam †
Senior Member
Berichten: 13447
Lid geworden op: 03 okt 2004 17:14

Bericht door Gerritje - In Memoriam † »

Hoezo gal spuwen? Het is niet mijn auto en ik ben niet boos.
Ik was alleen maar geïnteresseerd wat een garagebedrijf ertoe beweegt de bedrading van een splinternieuwe auto dusdanig te modificeren dat de apparatuur niet meer werkt en om de klant in vertwijfeling achter te laten.
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail
-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Cruise werkt nog steeds niet naar behoren

Bericht door 914 »

Mannen,

Ik heb me even afzijdig gehouden van de discussie en me inmiddels gewend tot een (grote) dealer van Skoda en wat bleek: ook die krijgt de Cruise niet naar behoren werkend. De radionavigatie blijft niet aan-/uitschakelbaar via het contactslot en de VAG-computer (verschillende uitvoeringen) herkent de Cruise inderdaad niet. Wordt er daarentegen een "Dance"-radio (specifiek met een typenummer voor Fabia II) aan gehangen, dan "ziet" de computer dat ding en is de werking via het contactslot zoals we dat gewend zijn. Ook mijn VW-RCD500 wordt niet herkend als hij aan de quadlock hangt. Die quadlock is (dat terzijde) nu weer geheel in originele staat teruggebracht.
De magazijnmeester van dat andere dealerbedrijf zei desgevraagd: "Nee, die Cruise van een Octavia II zal nooit goed werken in een Fabia II, want dan moet je een geheel ander typenummer hebben. De schakeling d.m.v. het contactslot loopt via de canbus." Het zal wel zo zijn. Ze konden wel een systeem voor me bestellen, maar dat mag mijn eigen dealer (misschien) doen. Terzijde zij opgemerkt dat de website van Skoda.nl inmiddels geen Cruise meer opgenomen heeft voor de Fabia II, de Roomster en de Combi. Hij staat nog wel in de prijslijst per 1 april 2008 "af-fabriek".

Dank in elk geval voor jullie hulp en bijstand. Mocht het te gelegener tijd nog wat worden, laat ik dat natuurlijk horen. Voor nu is er na veel geploeter en veel kosten nog geen enkel goed werken resultaat.

Groetjes,
VW-Porsche 914 natuurlijk enne ... 8)

VW CC 2013 met RNS315 en UP! Highline 2013 met Maps&More

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

Zou het kunnen dat de Fabia geen can-bus 2.0 heeft?
Ik weet niet of de Fabia de techniek deelt met de Volkswagen Polo?
Maar als dat zo is heeft de Fabia geen can-bus 2.0.
De dealer kan dit controleren, door met de testkast te kijken of hij de gateway inbouwlijst kan uitlezen. Zo ja, dan heeft de auto can-bus 2.0 en moet de radio toch aan te melden zijn.
Je zou dit nog bij de dealer kunnen laten controleren (dit is 1 minuut werk).
Anders zou je nog een interface kunnen proberen die van can-bus 1.6 can-bus 2.0 maakt.
Het vreemde is dat het dashboard wel voorbereid is op radio met ronde hoeken wat normaal bestemd is voor radio's met can-bus 2.0 (dit is tenmiste bij Volkswagen zo).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Bericht door 914 »

Hoi VWGolf,

We gaan je opmerking nog eens bij de dealer na, maar zijn humeur begint ook minder te worden.

Misschien kun jij iets met de volgende afbeeldingen:
-een (door mij behoorlijk"rood gekleurde") afbeelding van het stroomloopschema van een Fabia met originele navigatie "af-fabriek";
- een stroomloopschema van de uitvoering, zoals ik 'm heb;
- een afbeelding van de Cruise-aanluitingen (let speciaal op pin 13, die is bij VW-RNS510/RCD500 en Fabia II quadlock niet bekabeld), maar desondanks werkte deze Cruise uitstekend in de Passat (?!?!?!)
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
VW-Porsche 914 natuurlijk enne ... 8)

VW CC 2013 met RNS315 en UP! Highline 2013 met Maps&More

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

Pin 13 op de radio is de aansturing voor een evt. versterker. Deze geeft spanning als de radio aan gaat om de versterker in te schakelen. Deze kabel is dus niet om een geschakelde plus aan te sluiten.
Mijn advies is om toch bij de dealer te vragen of hij de gateway inbouwlijst kan uitlezen.
Via het schema is helaas nooit te achterhalen of het can-bus 1.6 of 2.0 is.

Veel succes

P.S. Ik weet uit welke regio je komt anders zou je mischien eens bij ons langs kunnen komen. Ik werk namelijk bij een Volkswagen dealer en wij gebruiken de zelfde testkast als bij Skoda.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

Zie net dat je uit Flevoland komt niet echt in de buurt.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Bericht door 914 »

Nee, ervan uitgaande dat jij in Uden, Veghel of 's Hertogenosch werkt en ik niet zo vaak in die omgeving kom. Maar desalniettemin, bedankt voor je aanbod. Ik ga morgen eens bij de Skoda dealer kijken. Ik laat het je weten.

Groet,
VW-Porsche 914 natuurlijk enne ... 8)

VW CC 2013 met RNS315 en UP! Highline 2013 met Maps&More

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar
vwgolf
Senior Member
Berichten: 556
Lid geworden op: 20 feb 2005 11:08

Bericht door vwgolf »

Ja, kom uit die regio.
Veel succes morgen

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
914
Junior Member
Junior Member
Berichten: 34
Lid geworden op: 27 jan 2008 13:57

Niet gelukt

Bericht door 914 »

Beste VWGolf,

Er was zaterdag geen monteur beschikbaar, kennelijk te mooi weer om binnen te werken. Ik had ook niet al te veel tijd, maar toch. Kijk in de loop van deze week nog wel even elders.

Groet,
VW-Porsche 914 natuurlijk enne ... 8)

VW CC 2013 met RNS315 en UP! Highline 2013 met Maps&More

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Terug naar “V.A.G”