koekiemonster schreef:Volgens mij hebben de meeste systemen wel een soort van boordcomputerfunctie - de VDO MS5000 in ieder geval: deze geeft informatie over de gereden afstand, actuele snelheid, gemiddelde snelheid, e.d. Deze zou je op kunnen roepen tijdens het rijden met winterbanden om te kijken hoe het zit met de afwijkingen. Of je rijdt gewoon eens een keer een route en kijkt of de aanwijzingen een beetje kloppen.
NB: in onze Forester ligt de snelheid van de boordcomputer van het navigatiesysteem altijd een stuk(je) lager dan op de kilometerteller. De kilometerteller mag namelijk nooit, maar dan ook nooit een te lage snelheid aangeven. Dat is bij wet vastgesteld.
Bij de VDO systemen calibreert het systeem zichzelf, ook na een banden wissel, en dat duurt niet meer dan een paar kilometer als je tenminste regelmatig van richting gewisseld bent. Het is dus zaak om dat te doen in een goed gedigitaliseerd gebied, met veel kruisingen en bochten. Je hoeft hier dus helemaal niks aan te passen
Nadat het systeem die hercalibratie uitgevoerd heeft, zal de snelheidsindicatie ook weer zeer precies zijn, immers wat je daar dan op je scherm ziet is gewoon de preciese afstand gedeeld door de tijd. En dus kan die niet anders dan super nauwkeurig zijn
Groet,
JW